Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири), ЖКУ

03.08.2016

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, відповідь на таке питання : будинок належить трьом власникам: двом повнолітнім, і одній дитині - 17 років, зареєстрований один повнолітній. Власність не виділено в долях. Дружина та дитина його померлого брата не зареєстровані в цьому помешканні, а зареєстровані в іншому будинку, де не проживають. Дружина померлого брата наполягає, що плата за газ та електроенергію повинна ділитись на двох повнолітніх власників, а не на трьох, в тому числі і на дитину. Чи це правильно? Дякую.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго вечора, Тетяна. Двоє повнолітніх власників дійсно повинні платити за комунальні послуги. З приводу третього власника - 17-літньої дитини ситуація слідуюча:

Згідно ст. 32 ЦК У :

1. Крім правочинів, передбачених статтею 31 цього Кодексу, фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право:

1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку).

2. Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.

3. Неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім'я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника.

4. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону.

Отже, якщо неповнолітня особа стала одним із власників будинку, то на здійснення такого правочину давалась згода її батьків.

Згідно з ст.33 ЦК У:

1. Неповнолітня особа особисто несе відповідальність за порушення договору, укладеного нею самостійно відповідно до закону.

2. Неповнолітня особа особисто несе відповідальність за порушення договору, укладеного за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника. Якщо у неповнолітньої особи недостатньо майна для відшкодування збитків, додаткову відповідальність несуть її батьки (усиновлювачі) або піклувальник.

3. Неповнолітня особа несе відповідальність за шкоду, завдану нею іншій особі, відповідно до статті 1179 цього Кодексу.

Отже, неповнолітня особа самостійно відподає за свое майно та за його утримання, навіть якщо правочин укладався за згодою батьків. Це означає, що третій неповлнолітній власник теж зобов"язаний платити за комунальні послуги. А якщо у нього немає доходів, то плату за комунальні повинні відшкодовувати його батьки.

 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

Телефон: 0637323860
онлайн
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40