Стаття 55. Заборона роботи в нічний час, КЗпПУ

13.07.2016

Добрий день! Підскажіть будь ласка, у мене змінний графік работи: можу працювати 4 дні підряд в нічну зміну із 1 днем вихідним, потім 3 дні з ранку до 10 год. вечора із 2 днями вихідними. Чи порушується моє право на працю?

Ірина, 26 років.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Ірина. Ваші права порушуються, так як ставити в дві зміни підряд заборонено. Згідно ст. 59 КЗпП тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою  подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід).

Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється. Тобто ставити в нічні зміни вас можуть, якщо підприємство (організація) працює вночі, але с урахуванням правила, про те що перерва між змінами повинна тривати не меньше подвійної тривалості часу роботи. Якщо зміна триває, наприклад, 12 годин, то відпочинок після зміни не може бути меншим за 24 години. Також слід звернути увагу на рекомендації Міжнародної організації праці від 26.06.1990 року № 178, де зазначено:

4. 1) Нормальна тривалість робочого часу для працівників, котрі працюють у нічний час, не повинна перевищувати вісім годин протягом будь-якого 24-годинного періоду, під час якого вони зайняті нічною працею, за винятком тих випадків, коли ці роботи охоплюють значні періоди безпосереднього перебування в резервній зміні, випадків, коли альтернативні графіки роботи забезпечують принаймні еквівалентний захист у різні проміжки часу, або випадків виняткових обставин, передбачуваних колективними договорами, чи, за відсутності таких, встановлюваних компетентним органом.

2) Нормальна тривалість робочого часу працівників, котрі працюють у нічний час, в середньому повинна бути меншою і в кожному разі не повинна перевищувати середньої тривалості робочого часу працівників, котрі виконують таку саму роботу однакової важкості в денний час у відповідній галузі діяльності або на відповідному підприємстві.

3) На працівників, котрі працюють у нічний час, мають поширюватися, принаймні тією самою мірою, що й на інших працівників, ті загальні заходи, які спрямовано на скорочення нормальної тривалості робочого тижня і збільшення кількості днів оплачуваних відпусток.

 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]