Стаття 209. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, ККУ

Доброго дня!

Моє питання відноситься до статті 209 ККУ про відмивання доходів...Відповідно до цієї статті, відмивання коштів є вчинення операції або правочину з майном отриманим в результаті злочину, тобто првопорушенням описаним у ККУ. Тобто відмивання коштів у результаті ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходжения до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (Ст 212), буде кваліфікуватись як відмивання коштів за ККУ. Якщо результатом є ненадходжения до бюджетів у менш значних розмірах, тоді за таке правопорушення буде адміністративна відповідальність.

Питання: У випадку вчинення операцій з майном у результаті ухилення від сплати подітків що призвело до фактичного ненадходжения до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у менш значних розмірах (адмін відпов.), чи буде таке правопорушення кваліфікуватись як відмивання коштів за ст 209?

Дякую

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Олександр. Вказівка закону на винятково злочинний характер походження майна - предмета розглядуваного злочину - не означає, що застосування ст. 209 вимагає попереднього винесення обвинувального вироку за предикатний злочин. Достатньо усвідомлення винним того, що він вчинює дії з майном, здобутим злочинним шляхом.

Конкретний злочинний спосіб, за допомогою якого здобуто таке майно, на кваліфікацію злочину за ст. 209 не впливає. Це можуть бути той чи інший злочин проти власності, одержання хабара, контрабанда, шахрайство з фінансовими ресурсами, ухилення від сплати податків, вбивство з корисливих мотивів, незаконне полювання, незаконне використання товарного знака, ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів тощо. При цьому використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів, необхідно кваліфікувати за ст. 306.

Якщо особа вчинила операції з майном у результаті ухилення від сплати податків, якщо за це передбачена адміністративна відповідальність, то данні дії не повинні кваліфікуватись по ст 209 ККУ, так як суспільно небезпечне противоправне діяння - це тільки діяння, за яке наступає кримінальна відповідальність, а не адміністративна. В Примітці 1 до цієї статті вказано:

1. Суспільно небезпечним протиправним діянням, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, відповідно до цієї статті є діяння, за яке Кримінальним кодексом України передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або діяння, вчинене за межами України, якщо воно визнається суспільно небезпечним протиправним діянням, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, за кримінальним законом держави, де воно було вчинене, і є злочином за Кримінальним кодексом України та внаслідок вчинення якого незаконно одержані доходи.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]