Стаття 2-1. Рівність трудових прав громадян України, КЗпПУ

10.06.2016

Добрий день .Одна посада,один розряд,одна функція роботи виконнання, і всі одинаково працюють не більше і не менше,але оклад більший в одного працівника на 1080гр ,чи не є це дискремінація робітників? І яка це є стаття? Прошу допоможіть будьласка. Ми не знаємо закона щоб подати на роботодавця в суд.Дякую

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Найкраща відповідь

Добрий вечір, Стас. Якщо дійсно це одна посада, розряд та якщо працівники виконують одну функцію, то оклад повинен бути однаковий, інакше це дійсно дискримінація. Але тут можуть бути різні нюанси, наприклад, можливо, у другого працівникка вища категорія, за це теж проводиться доплата. В деяких випадках теж може вставлюватись доплата. В ст 97 КЗпП У вказано:

Оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці. Оплата може провадитися за результатами індивідуальних і колективних робіт.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються власником або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених частиною другою цієї статті.

Власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.

Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

Чому саме по одним посадам різні оклади, це має краще знати економіст чи бухгалтер підприємства. Тому спочатку бажано отримати роз"ясненя від економіста, який встановлює оклад, а потім вже вирішувати, чи є підстави для звернення до суду.  Якщо дійсно работодавець занижує заробітню плату на свій розсуд, то він порушує ч.3 ст.22 ЗУ "Про оплату праці":

Забороняється будь-яке зниження розмірів оплати праці залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]