Стаття 93. Зміст шлюбного договору, СКУ

30.05.2016

Якщо нерухомість придбана до шлюбу за цим договором її можна ділити 1/3 чоловікові і 2/3 дружині ? Чи потрібна згода другого з подружжя коли іншим набувається нерухоме майно, що потребує реєстрації ?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня, Василь. Вибачте, але не до кінця не зрозуміла вашого питання. Я так розумію, що ваше питання стосується ч. 5 ст. 93 СКУ. Дана норма вважаєтся спірною, але все ж зараз вона є чинною. За укладеним між сторонами шлюбним договором подружжя не може передати у власність одного з подружжя нерухоме майно та інше майно, право на яке підлягає Державній реєстрації, що належать другому подружжю. Дана теза критикується вченими-юристами і не визнається як конституційна, не відповідає іншому законодавству, яке не забороняє подружжю заключати між собою договори і, зокрема, договір купівлі-продажу, дарування, обміну нерухомого майна, що дає підстави її скасуванню.

А отже в шлюбому договорі не можна передавати у властність іншому з подружжя в власність нерухомість, так як це потрубує державної реестрації. Поділити таким чином нерухомість можна, але в такому випадку потрібно укладати договір дарування. Наприклад, якщо нерухомість - це властність чоловіка, то чоловік може подарувати дружині 2/3 , а 1/3 залишиться у власності чоловіка.

Так, якщо набувається нерухоме майно, яке потребує реєстрації, отримувати згоду іншого із подружжя потрібно, про це вказано в ст. 65 СК У:

1. Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

2. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.

3. Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.

Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена.

4. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.

 

 

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 9
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: +38 (096)-109-76-08
Телефон: 0637323860
не в мережі
Фото користувача
Nikjlay Kasyanov
м. Дніпро
відповідей за тиждень: 1
Телефон: [email protected]