Судові витрати при розлученні

дружина подала на розлучення, без намагання залагодити справу мирно, подати спільну заяву. є ухвала суду і дата проведення засідання. шлюбні відносини припинила самовільно, переїхала до баби з дідом до народження дитини. тепер дитині 1 рік і вона прагне розірвати шлюб через нового "ухажора". проти розлучення з нею не заперечую, але чому я маю ще й судовий збір платити? спільного майна не маємо (прожили всього 22 місяці під одним дахом) аліменти плачу на дитину і на утримання "дружини", а тепер ще й це?! її не цікавить що на життя після всього лишається 2 тис грн. а судовий збір 840 грн. мені сухарі гризти щоб вона мала змогу узаконити свої нові відносини з коханцем??? до чого бути готовому на суді? брати кредит чи суд може не задовільнити її волю перекласти всі витрати на мої плечі?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

С 01 января 2020 года размер судебного сбора определяется от размера прожиточного минимума для трудоспособных лиц, который устанавливается на 1 января календарного года. И так 1 января 2020 прожиточный минимум для трудоспособных лиц в соответствии с Госбюджетом принято :

  • с 1 января 2020 - 2102 гривны;
  • с 1 июля -2197 гривен;
  • с 1 декабря - 2270 гривен.Плата за подачу иска о разводе установлена в Законе о судебном сборе. В соответствии со ст. 4 вышеупомянутого закона в 2010 году за бракоразводный процесс взимается плата в размере 0,4 размера прожиточного минимума на одно трудоспособное лицо, т.е. 840 грн. 80коп. В суде говорите что не можете еще занее уплатить судебный сбор пусть сама платит
Зв'язатися з юристом
ООО Право на Якість, місто Київ
Телефон:+380732137627,+380503858355,+380972037619
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: 200 грн
Благодарность принимается на карту Приват Банка
5329 5720 0051 2468
Платные консультации по прайсу
http://right-for-quality.com/

Ви можете написати до суду клопотання, про те, що ви не можете оплатити судовий збір за розлучення і навести обставини, які свідчили б про ваше скрутне матеріальне становище та подати до суду відповідні докази.

Також відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та ст. 82 Цивільного процесуального кодексу України за рішення суду можливе відстрочення, розстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі. Ще судом може бути зменшено розмір судового збору чи взагалі звільнено особу від його сплати у зв'язку з вашим майновим становищем.

Учасник процесу може претендувати на звільнення від сплати судових витрат або відстрочку платежу, якщо він подає декларацію про те, що він не в змозі нести такі витрати без збитку для підтримки необхідного для себе і своїх сімей рівня життя.

Звільняються від сплати судового збору, відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір":

  • 1) позивачі - у справах про стягнення аліментів;
  • 2) громадяни, у випадках, передбачених законодавством, які звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб;
  • 3) інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
  • 4) інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
  • 5) позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

    Тощо.


Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860