Оформление и выплаты страховой по полису ОСАГО

06.12.2016

Добрый день!

Подскажите пожалуйста, как поступить в случае ДТП если я являюсь пешеходом.

Меня сбила машина на пешеходном переходе. Всё оформлено с участием ГАИ и скорой.

Водитель сообщил в свою страховую Оранта по полису автогражданки.

Страховая говорит что я могу обратится для оформления возмещения на протяжении года., хотя "Стаття 35. Заява про страхове відшкодування" говорит что необходимо обратиться в 30-ти дневный срок.

Страховая Оранта сказала собрать чеки, а как быть с незарегестрированными расходами в больнице? Чем должны подтверждаться чеки о расходах, я имею ввиду записями в медкнижке или рецептами (сейчас все в поликлиниках и больницах пишут назначения на бумажках без печатей и подписей)?

Какие ещё должны быть документы для предоставления страховой, просто страховая ничего не говорит, а потом как дойдёт дело до выплат скажут что чего-то нет, впрочем как всегда.

На что обратить внимание мне как пострадавшему и могу ли получить страховку.

Статьи 22-38 СЦПВ мною прочитаны.

Спасибо большое за помощь.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Добрый день, Юлія. Так, дійсно згідно ст. 35 ЗУ "Про обов"язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних траспортних засобів" вказано, що заява для отримання страхового відшкодування подається на протязі 30 днів. А на протязі року, це в страховій компанії мабуть мали на увазі ви можете звернутись з позовом на винуватця ДТП (але чому тоді 1 рік, а не 3 роки, не зрозуміло). Адже ви маєте право самостійно вибрати, до кого звернутись з вимогою про відшкодування шкоди: до страхової чи до винуватця ДТП.

Отримати страховку можна, але в ст.24 ЗУ вказано, що витрати та необхідність їх здійснення мають бути підтверджені документально відповідним закладом охорони здоров’я. Збирайте чеки про витрати на лікування, а при виписування рецептів, вимагайте, щоб рецепт посвідчувався печаткою лікаря та підписом. Таке оформлення обов"язкове згідно п.1.4 Наказу МОЗ 19.07.2005 № 360 :

1.4. Рецепти повинні мати кутовий штамп закладу охорони здоров'я та завірятися підписом і особистою печаткою лікаря, а у випадках, передбачених цим наказом (п. 1.14), додатково - круглою печаткою суб'єкта господарювання, що провадить діяльність, пов'язану з медичною практикою.

Завіряти печаткою закладу охорони здоров'я або іншого суб'єкта господарювання, що провадить діяльність, пов'язану з медичною практикою, незаповнені та не підписані медичним працівником рецептурні бланки забороняється.

Якщо лікарі не будуть ставити на рецепті штамп та підпис, пишить скаргу головному лікарю.

Зв'язатися з юристом
Майоренко Маргарита Сергіївна, місто Дніпро
Телефон:[email protected]
E-mail:[email protected]
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Особисті консультації (в особистих повідомленнях на сайті чи по е-mail) здійснюються на платній основі, оплата - від 100 грн (в залежності від складності питання).

Написання позовів, договорів, скарг, інших процесуальних документів - ціна договірна.

Подякувати за консультацію ви можете слідуючим чином:
карта Приват Банку 5168742014400562;
гаманець Вебмані - U239534735859.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації

Активні юристиАктивні юристи

не в мережі
Фото користувача
Яцюк наталія
м. Київ
відповідей за тиждень: 3
Телефон: +38 (098) 414-65-40
Телефон: 0637323860