Стаття 105. Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника, КЗпПУ

05.01.2017

Вітаю. Працюю в школі секретарем на повну ставку. Додатково маю 0,5 ставки лаборанта. Поясніть, будь ласка, яку заробітну плату буду отримувати у звя'зку зі змінами у оплаті праці з 01 січня 2017 року.

Економіст пояснює, мій 5 розряд (2187,00) додаємо 0,5 ставки лаборанта (1100,00)...

Тобто більш ніж 3200,00 я не зможу отримувати?

Виходить, що не вигідно працювати на двох роботах, тому, що зарплата буде нарахована 3200,00 за обидві?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня Ольго,

При суміщені посад оплата повинна бути 1 ставка за основною роботою і 0,5 ставки доплата за суміщення професій (посад).

Розміри доплат за суміщення професій (посад) встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі, а договор у вас є ознайомтесь з ним будь ласка або за схемою посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету. Тому якщо більше 1 мінімальної з/п то ви повинні отримувати більше. Це якщо у вас не вистачає до 1 мін.з/п то вам повинні дорахувати преміями і таке інше. Згідно статті 3-1 Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Зв'язатися з юристом
Зікрата Олена Анатоліївна, місто Дніпро
E-mail:ladvice@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Онлайн консультація від 100 гривень,
Розробка документів від 200 гривень.

Добрий день! Працюю інженером-електроніком (без доплат та надбавок) та тимчасово виконую обов'язки інженера з охорони праці. В нашій бухгалтерії "пояснили", що підвищення буде до 3200 і все (1,5=1), тобто 0,5 ставки інж. з ОП виходить на "благодійних началах"?! Підскажіть будь-ласка вихід із положення. Дякую!

Доброго дня,

Якщо за штатним розкладом передбачено 0,5 ставки інженера з охорони праці, а я як розумію повинно бути виходячи зі специфіки Вашого підприємства, то повинна бути оплата 1+0,5 і не як інакше, і не якої привязки до граничного мінімального розміру. Наприклад за основним по штатному 3200 і 0,5 передбачено теж 3200/2, то ви повинні отримати 3200+1600.

Звертайтесь до інспекції з питань праці сайт шукайте за своїм регіоном.

http://www.dpu.gov.ua/default.aspx

Якщо Вашого роботодавця не лякають ці штрафи а вони дуже великі!!!

Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю -

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зв'язатися з юристом
Зікрата Олена Анатоліївна, місто Дніпро
E-mail:ladvice@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Онлайн консультація від 100 гривень,
Розробка документів від 200 гривень.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації



Ответы юристовОтветы юристов

Загрузка
Наверх