Стаття 31. Заборона вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, КЗпПУ

04.01.2017

Доброго дня, дозвольте потурбувати Вас з приводу такого питання. Я є державним службовцем. В установі, де я працюю, у штатному розписі відсутня посада діловода, проте не зважаючи на це за вказівкою вищого керівництва має бути призначена особа, відповідальна за організацію та ведення діловодства. Раніше за діловодство відповідала моя колега з іншого відділу, яку спеціально повністю увільнили від основних обов’язків. Так тривало до скорочення посади, яку займала колега. Наразі постало питання про те, на кого покласти обов’язки ведення діловодства, але на нових умовах - без відриву від основної роботи, оскільки у відділах на теперішній час залишилось по одному спеціалісту. Керівник вважає, що я впораюсь. Як я розумію, про суміщення посад не йдеться, а відповідно й про доплату також, бо відсутня посада діловода. Чи не порушить керівник трудове законодавство, покладаючи на мене без мого бажання та доплати додаткові функціональні обов’язки, не передбачені посадовою інструкцією? Як я маю діяти в такій ситуації? Буду дуже вдячна за консультацію.

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Доброго дня Ірина,

Якщо вашим трудовим договором або посадовою інструкцію не передбачено виконання функціональних обов'язків діловода, то керівник не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, як зазначено у ст. 31, тим самим порушує законодавство про працю. А тим паче порушує й ст 43 Конституції України використання примусової праці забороняється. Також Конституція захищає громадян від свавілля роботодавців. Якщо ви не згодні повідомте про це керівника і заявляйте про свої права. Якщо керівник державної установи не вирішує це питання зі своїм керівництвом то нехай сам виконує обов'язки діловода. І це питання дуже поширено саме на державних підприємствах.

Зв'язатися з юристом
Зікрата Олена Анатоліївна, місто Дніпро
E-mail:ladvice@mail.ru
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Онлайн консультація від 100 гривень,
Розробка документів від 200 гривень.



Типові договориБланки договорів



Розділи консультації



Ответы юристовОтветы юристов

Загрузка
Наверх