Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, ЗКУ

30.12.2016

Свій пай (з пункту а ) віддано в оренду у місцеве фермерське господарство .Чи можу отримати при цьому землю для ведення осг до 2 га?

Ваш коментар *

Відповіді юристів

Згідно земельного кодексу, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. Одноразовість приватизації означає і те, що особа, котра скористалась своїм правом і приватизувала земельну ділянку меншої від граничної, передбаченої ст. 121 ЗКУ, площі-не може приватизувати земельну ділянку цього цільового призначення вдруге, навіть площею, що складає "різницю" між гранично можливою та раніше приватизованою. Щоправда, за законом «Про особисте селянське господарство, громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства. Для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду.

У частині першій статті 121 земкодексу визначено перелік видів земельних ділянок, які громадянин може отримати-по одному-безоплатно із земель державної або комунальної власності (6 ділянок). Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим кодексом. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Ви маєте право отримати і пай, і землю для особистого селянського господарства. Розмір земель і для паю, і для ОСГ визначається в конкретному населеному пункті виходячи із кількості осіб-отримувачів землі, та площі землі, відведеної для цього.

Зв'язатися з юристом
Босак (Бандурка) Назарій Орестович, місто Львів
ICQ:581230319
Сказати Дякую +15 грн

Вартість послуг: Розроблення правової сторони певної справи, що включає надання розгорнутої юридичної консультації, надання юридичних порад, правової інформації та юридичних роз'яснень, здійснення роботи з документами правового характеру, юридично-претензійну роботу, зроблення правового висновку, ведення правового супроводу, загальна правова робота по розгляді справи в суді, відстоювання прав та законних інтересів громадянина в органах виконавчої влади та ін.-від 200 гривень.Типові договориБланки договорівРозділи консультаціїЗагрузка
Наверх